Перейти до вмісту

Новини Львова та області

iCamp | Актуальні новини

Меню
  • Львів
  • Львівщина
  • Україна
  • Політика
  • Економіка
  • Головна
  • Війна
  • Спорт
  • Привітання
Меню

У глибинах джунглів виявили один із останніх оплотів цивілізації майя

Оприлюднено

Життя майя на цьому місці тривало понад 100 років, поки воно остаточно не впало під натиском іспанців у 1695 році.

Розмір стіни відповідає іспанським описам великих громадських будівель Сак-Балама / фото Юко Шираторі

Група археологів виявила нові свідчення того, що місце у віддаленому куточку мексиканських джунглів може бути давно загубленим містом майя Сак-Балам, яке слугувало останнім оплотом після іспанського завоювання. Про це пише BBC Science Focus.

Відкриття, представлене на недавній зустрічі Товариства американської археології, може відкрити дивовижну можливість зазирнути в життя на заході цивілізації майя.

“Я думаю, що життя в Сак-Баламі було непростим. У документах йдеться, що в 1694 році тут було понад 100 будинків”, – сказала доктор Юко Шираторі, археолог з японського університету Ріссьо, яка очолювала роботу.

Відео дня

Зазначається, що Сак-Балам, що в перекладі з мови майя буквально означає “білий ягуар”, було засновано в 1586 році племенем Лакандон Чоль як притулок після розграбування їхньої регіональної столиці, Лакам-Тун, іспанцями.

Життя майя на цьому місці тривало понад 100 років, поки воно остаточно не впало під натиском іспанців у 1695 році. До 1712 року місто було покинуте.

Одним із найпереконливіших доказів того, що це справді загублене поселення, стало виявлення стіни довжиною 16 метрів і висотою 1 метр. Розмір стіни відповідає іспанським описам великих громадських будівель Сак-Балама, які використовувалися для громадських заходів і зборів.

Крім того, команда виявила фрагменти кераміки та фігурку мавпи, які, ймовірно, належать до того ж періоду, коли Сак-Балам був заселений. Проте залишаються питання щодо того, чи справді це загублене поселення. Шираторі сказала:

“Мені потрібно з’ясувати, чи є 16-метрова стіна фундаментом будівлі. Для цього я сподіваюся знайти пов’язані з нею предмети, такі як кераміка, включаючи кадильниці, та деревне вугілля, щоб датувати їх методом AMS-радіовуглецевого аналізу”.

Іспанські документи свідчать про те, що Сак-Балам було спалено під час завоювання, а це означає, що шар попелу під землею також може підтвердити, чи справді це загублене місто.

Новини археології

Археологи виявили в середньовічному туалеті в Німеччині чудово збережений зошит з дерева та воску в шкіряному мішечку. 10-сторінковий зошит, написаний латинським курсивом, ймовірно, був упущений середньовічним купцем майже 800 років тому – можливо, коли він витирався шовковим туалетним папером.

Джерело

Недавні записи

  • Кривава ДТП на Караваєвих дачах: що говорять адвокати підозрюваного і жертв – Главком
  • Афіша на вихідні. Куди піти у столиці 13-14 червня – Главком
  • Не культурі. Не медицині. Людям. Про віллу на Парковій
  • Електросамокат – не іграшка. Це транспорт, який калічить і вбиває дітей
  • Молитва, джерело, печери і шоколад: чому варто відвідати Крехів

LOREM IPSUM

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus voluptatem fringilla tempor dignissim at, pretium et arcu. Sed ut perspiciatis unde omnis iste tempor dignissim at, pretium et arcu natus voluptatem fringilla.

LOREM IPSUM

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus voluptatem fringilla tempor dignissim at, pretium et arcu. Sed ut perspiciatis unde omnis iste tempor dignissim at, pretium et arcu natus voluptatem fringilla.

LOREM IPSUM

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus voluptatem fringilla tempor dignissim at, pretium et arcu. Sed ut perspiciatis unde omnis iste tempor dignissim at, pretium et arcu natus voluptatem fringilla.

©2026 Новини Львова та області | Дизайн: Тема Newspaperly WordPress